Poznaj prawdę

Nauka wkracza w każdą dziedzinę życia. Pomaga zrozumieć nawet to, co wydaje się nie mieć uzasadnienia.

Taką nie namacalną sferą – wydawałoby się wychodzącą poza ramy nauki – jest kwestia wiary. Jednak, jak pokazuje film Sprawa Chrystusa, wiarę można oprzeć i na tym ważnym filarze.

Historia tam pokazana wydarzyła się naprawdę i została spisana przez głównego bohatera w książce o tym samym tytule.

Opowiada ona o perturbacjach młodego małżeństwa, które przeżywa kryzys wiary i jej braku.

Przykładna żona Leslie jest zagorzałą wyznawczynią kościoła protestanckiego i w takim duchu chce wychowywać swoje dzieci. Bardzo pragnie także nawrócenia dla męża. Ten, bardzo ambitny i inteligentny prawnik pracuje jako dziennikarz śledczy dla chicagowskiej gazety i jest w swoim fachu na tyle ceniony, że został wyróżniony nawet Nagrodą Pulitzera.

Jego ateistyczne przekonanie o nieistnieniu boga oraz chęć udowodnienia żonie, że jej religijność jest bezpodstawna, motywują go do rozpoczęcia dochodzenia, które pośrednio ma też ratować jego małżeństwo przed rozpadem.

Z tym nastawieniem prowadzi nas przez różne instytucje, próbując poprzez wielkie autorytety naukowe wykazać absurdalność wiary w człowieka, który dwa tysiące lat temu umarł a potem zmartwychwstał dla zbawienia ludzkości.

Podążając za Lee Strobelem obserwujemy, jak w miejsce jego  początkowego sceptycyzmu wchodzi wątpliwość, potem zdziwienie, a na końcu poddanie się i pokorna postawa wobec wielkiego Stwórcy, którego istnieniu nie można zaprzeczyć.

Godny polecenia film, dzięki któremu poznajemy wiele ciekawych faktów historycznych dotyczących religii chrześcijańskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *